(0)
Facebook Buduj Relacje Facebook Boże Granie Instagram Uwierz Miłości Youtube Boże Granie

Na początku było Słowo

J 1, 1

O projekcie

 • Boże Granie to projekt muzyczny, którym Fundacja Uwierz Miłości rozpoczęła swoją działalność. Projekt ten dojrzewał w nas od wielu lat, a zrodził się ze Słowa Bożego i modlitwy. W tej przestrzeni, pełnej zachwytu nad Bożą miłością, rodziły się słowa i dźwięki, i powstawały kolejne utwory muzyczne, którymi dzieliliśmy się z najbliższymi. Marzyliśmy o tym, by móc usłyszeć nasze utwory w pięknych aranżacjach, dlatego do realizacji projektu zaprosiliśmy Jakuba Tomalaka, który zgodził się zostać producentem muzycznym oraz znanych artystów chrześcijańskiej sceny muzycznej. Nad organizacją całego przedsięwzięcia czuwał Mirosław Mordzak.

  Strzałka Strzałka
  Boże Granie to projekt muzyczny, którym Fundacja Uwierz Miłości rozpoczęła swoją działalność. Projekt ten dojrzewał w nas od wielu lat, a zrodził się ze Słowa Bożego i modlitwy. W tej przestrzeni, pełnej zachwytu nad Bożą miłością, rodziły się słowa i dźwięki, i powstawały kolejne utwory muzyczne, którymi dzieliliśmy się z najbliższymi. Marzyliśmy o tym, by móc usłyszeć nasze utwory w pięknych aranżacjach, dlatego do realizacji projektu zaprosiliśmy Jakuba Tomalaka, który zgodził się zostać producentem muzycznym oraz znanych artystów chrześcijańskiej sceny muzycznej. Nad organizacją całego przedsięwzięcia czuwał Mirosław Mordzak.
 • Owocem tej współpracy jest płyta zatytułowana „Opowieść o miłości” na której znajduje się 12 utworów. Pragniemy przez nie podzielić się z Wami radością jakiej doświadcza człowiek gdy odkrywa, że jest kochany przez Boga.
  "uRodziny Boga" to kolejna płyta w ramach projektu Boże Granie. Powstała pod wpływem kontemplacji tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, Jego narodzenia z Dziewicy i życia w Świętej Rodzinie. Nasze utwory zawierają proroctwa zawarte w tekstach Starego Testamentu, zapowiadające przyjście na świat Mesjasza, relacje z tego wydarzenia i towarzyszących mu znaków, przedstawione w Nowym Testamencie, a także obecne w Tradycji Kościoła.

  Strzałka Strzałka
  Owocem tej współpracy jest płyta zatytułowana „Opowieść o miłości” na której znajduje się 12 utworów. Pragniemy przez nie podzielić się z Wami radością jakiej doświadcza człowiek gdy odkrywa, że jest kochany przez Boga.
 • Staramy się naszymi kolędami oddać podniosły, jednocześnie radosny i wzruszający, nieporównywalny z niczym klimat celebracji Wigilii Bożego Narodzenia w tradycji polskiej, w naszych rodzinach, naszych domach. Podkreślamy piękno i wartość wspólnego świętowania, czasu poświęconego sobie nawzajem, pielęgnowania relacji w rodzinie w cudownej, świątecznej atmosferze. Nasze kolędy zapraszają Szanownych Słuchaczy do odkrywania i doceniania wielkiego Bożego daru, jakim jest drugi człowiek, możliwość spotkania przy wigilijnym stole, radowania się obecnością najbliższych, tym że "jesteśmy wszyscy i jesteśmy razem".
  Aleksandra Lucińska & Lilianna Mordzak
  Autorki tekstów i muzyki

  Strzałka Strzałka
  Staramy się naszymi kolędami oddać podniosły, jednocześnie radosny i wzruszający, nieporównywalny z niczym klimat celebracji Wigilii Bożego Narodzenia w tradycji polskiej,
w naszych rodzinach, naszych domach. Podkreślamy piękno i wartość wspólnego świętowania, czasu poświęconego sobie nawzajem, pielęgnowania relacji w rodzinie w cudownej, świątecznej atmosferze. Nasze kolędy zapraszają Szanownych Słuchaczy do odkrywania i doceniania wielkiego Bożego daru, jakim jest drugi człowiek, możliwość spotkania przy wigilijnym stole, radowania się obecnością najbliższych, tym że

Twórcy

 • Lilianna Mordzak

  Lilianna Mordzak

  Autorka tekstów i muzyki

  Jestem siostrą Oli, spełnioną i szczęśliwą żoną Mirosława i mamą czwórki dzielnych dzieci: Adama, Piotra, Julii i Franciszka, autorką tekstów i muzyki. Jestem absolwentką Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Studium Świeckich Współpracowników Duszpasterstwa w Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Współtworzę projekt Buduj Relacje naszej Fundacji.

 • Jakub Tomalak

  Jakub Tomalak

  Producent muzyczny i aranżer, wokalista

  Mąż Kingi, tata Zosi, Janka i Franka. Muzyk wszechstronny: producent muzyczny, dyrygent, kompozytor, aranżer, wokalista, animator kultury. W swoich działaniach artystycznych z powodzeniem poruszający się na styku muzyki klasycznej i rozrywkowej, realizujący produkcje chóralne i wokalno – instrumentalne. W roli dyrygenta wielokrotnie prowadził koncerty symfoniczne z udziałem orkiestr zawodowych jak i amatorskich na terenie całego kraju. Współpracował z wybitnymi artystami polskiej estrady m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Januszem Stokłosą.

 • Aleksandra Lucińska

  Aleksandra Lucińska

  Autorka tekstów i muzyki

  Jestem siostrą Lili oraz szczęśliwą żoną Jacka, mamy sześcioro wspaniałych dzieci: Martynę, Rafała, Milenę, Bartosza, Gustawa i Aleksandra oraz cudowną wnuczkę Zuzannę. Piszę teksty i komponuję muzykę. Należę do Wspólnoty Przymierza Rodzin "Mamre", gdzie odkryłam i zachwyciłam się Pismem Świętym, które stało się inspiracją moich utworów. Jestem absolwentką Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Studium Świeckich Współpracowników Duszpasterstwa w Instytucie Teologicznym w Częstochowie.

Płyty

 • uRodziny Boga uRodziny Boga
 • Postanawiam iść za moim Panem (cover Michał Gasz) Postanawiam iść za moim Panem (cover Michał Gasz)
 • opowieść o miłości opowieść o miłości
 • Święty Józefie z królewskiego rodu Święty Józefie z królewskiego rodu
 • uRodziny Boga

  • Tytuł albumu "uRodziny Boga" mówi nie tylko o tym, że każdego roku czcimy kolejne urodziny Jezusa, ale wskazuje również, że mamy czynić usilne starania, aby przeżywać je przede wszystkim duchowo, naprawdę towarzysząc w tych dniach Świętej Rodzinie. Mamy pamiętać, że będąc dziećmi Bożymi i Kościołem Chrystusa już jesteśmy rodziną Boga. Jednocześnie potrzebujemy nieustannie wzrastać, aby się nią stawać coraz bardziej i coraz pełniej. Wszyscy jesteśmy wezwani, aby budować rodziny święte, które zawsze przyjmują i Boga, i drugiego człowieka z miłością, jak Maryja i Józef, aby każdy przebywając z nami czuł, że gości u rodziny Boga.
  • Wykonawcy: Abba Pater Music, Agnieszka Cudzich, Gabi Gąsior, Ewelina Klimek, Melania i Michał Król, Michał Gasz, Jakub Tomalak oraz Ania, Marcin, Wiktoria i Zuzia Jajkiewicz
  • Słowa i muzyka: Aleksandra Lucińska, Lilianna Mordzak
  • Aranżacja: Jakub Tomalak
  Zobacz
 • Postanawiam iść za moim Panem (cover Michał Gasz)

  • „Postanawiam iść za moim Panem” to utwór pochodzący z płyty "Opowieść o miłości", zaprezentowany obecnie w nowej, szerokiej aranżacji, która eksponuje jego piękno i daje większe możliwości wykorzystania podczas liturgii czy koncertów uwielbieniowych. „Postanawiam iść za moim Panem” to radosna pieśń człowieka, który spotkał Chrystusa i zachwycony Jego Osobą, jako wspaniałym celem swoich dążeń i poszukiwań, ochoczo odpowiada na miłość Pana stanowczą, pełną ufności decyzją powierzenia się Mu i kształtowania życia według Jego nauki; decyzją opartą na pewności, że to właśnie Jezus i tylko On może zaspokoić wszelkie tęsknoty i potrzeby człowieka, od tej najbardziej podstawowej i dojmującej, jaką jest pragnienie bycia kochanym i akceptowanym, aż po rzeczy ostateczne, jak wieczne życie i wieczne szczęście.
  • Wykonawcy: Michał Gasz & Abba Pater Music
  • Słowa i muzyka: Aleksandra Lucińska
  • Aranżacja: Jakub Tomalak
  Zobacz
 • opowieść o miłości

  • W „Opowieści o miłości" usłyszycie wołanie Boga i odpowiedź człowieka. Najpełniej na to wołanie odpowiedziała Najświętsza Maryja Panna, dlatego szczególnie za Nią chcemy Panu Bogu podziękować, wraz z Nią wyśpiewując nasze uwielbienie, radość i miłość do Niego.
  • Wykonawcy: Beata Bednarz, Michał Gasz, Gabi Gąsior, Tomek Kamiński, Ewelina Klimek, Rafał Maciejewski, Adam Krylik, Agnieszka Musiał, ks. Krystian Sacharczuk, Jakub Tomalak
  • Słowa i muzyka: Aleksandra Lucińska, Lilianna Mordzak
  • Aranżacja: Jakub Tomalak
  Zobacz
 • Święty Józefie z królewskiego rodu

  • Inspiracją do powstania utworu pod tytułem "Św. Józefie z królewskiego rodu," stał się list papieża Franciszka "Patris corde", który był przesłaniem na Rok 2021 - nazwanym Rokiem Świętego Józefa. Dokument ten przybliża postać pokornego cieśli z Nazaretu, ukazuje głębię jego powołania oraz pełną miłości determinację, by wypełnić wolę Bożą jak najlepiej i do końca.
  • Wykonawcy: Jakub Tomalak & Męski Chór Akatystowy
  • Słowa i muzyka: Lilianna Mordzak
  • Aranżacja: Jakub Tomalak
  Zobacz
Teledyski

Kontakt

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Wiadomość