(0)
11 lipca 2023

Dzień Męża i Żony

Każde ważne wydarzenie życiowe ma swoją oprawę, która podkreśla jego wartość i rangę. Świętując urodziny afirmujemy osobę, która je obchodzi i w ten sposób wyrażamy swoją miłość. Przeżywanie uroczystości zaślubin, to z kolei celebrowanie radości z powodu rozpoczęcia wspólnej drogi przez dwoje kochających się ludzi. Takie wydarzenia mają ogromną wartość, są rodzajem inicjacji – wejścia w kolejny etap życia, podjęcia nowych zadań i ról społecznych. Każdy człowiek potrzebuje takich „kamieni milowych”, aby czuć się wpisanym w pewien ład, który wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Dla wszystkich, którzy pragną budować głębokie relacje małżeńskie, ważne jest świętowanie rocznicy ślubu, czyli dnia, w którym wszystko się zaczęło. Etap zauroczenia zaczął przekształcać się w coraz głębszą miłość, pojawiły się zupełnie nowe wyzwania, radości i trudy, a wspólne stawianie im czoła wciąż cementuje jedność małżeńską. Nie można dopuścić do tego, by rocznica tak ważnego wydarzenia, zagubiła się w gąszczu codziennych spraw, nie wolno jej zlekceważyć czy zapomnieć! Wręcz przeciwnie – powinna być małżeńskim świętem, do którego starannie się przygotowujemy, zarówno w sposób duchowy, jak i materialny. Gdy zbliża się ta ważna data, warto zadbać o czyste sumienie, przebaczyć sobie wzajemne uchybienia w miłości i zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy uczcić, to niezwykłe wydarzenie. Nawet, gdy obowiązki (np. wyjazd służbowy) uniemożliwiają wspólne przeżywanie tego dnia, można przecież zaplanować randkę małżeńską, kolację przy świecach czy wspólny wyjazd w innym terminie. Wielką radość przynosi długotrwałe świętowanie rocznicy ślubu, np. cały tydzień wypełniony zaplanowanymi wcześniej wspólnymi chwilami. Urok rocznicowego tygodnia podkreślać mogą także niespodzianki, małe prezenty, które sprawią radość ukochanej osobie, lub pomysły, które wymagają nieco inwencji. Mój mąż, który jest mistrzem niespodzianek, potrafi np. zaskoczyć mnie i rozczulić do łez, ofiarowując kwiaty i wyznając miłość na randce w restauracji lub w innych niezwykłych okolicznościach.

Świętowanie rocznicy ślubu, to celebracja tego, co przynosi prawdziwe szczęście: miłości, bliskości, zaufania i oparcia.