(0)
14 lutego 2023

Walentynki

Walentynki, to dzień świętowania miłości, który jest okazją do wielu gestów podkreślających uczucie łączące dwoje ludzi. Randki, wyznania miłości, kwiaty, serduszka, prezenty, wszystko to jest dobre, piękne i potrzebne. Nie dla wszystkich jednak Dzień Zakochanych jest przepełniony szczęściem. Dla tych, którzy trwają w trudnych relacjach i na co dzień doświadczają przemocy fizycznej, psychicznej, werbalnej czy ekonomicznej, to jeden z najsmutniejszych dni w roku. Ich życie małżeńskie zamiast miłością wypełnione jest nieustannymi atakami, poniżaniem i upokarzaniem. Tak dramatycznej sytuacji nie naprawi kwiatek, czy prezent ofiarowany w Walentynki przez dręczyciela, podobnie jak to miało miejsce w pewnym małżeństwie, w którym kobieta za każdym razem, gdy została uderzona przez męża, otrzymywała cenny prezent w postaci złotego pierścionka. W Dniu Zakochanych nasze myśli biegną więc do wszystkich osób, które w relacji małżeńskiej zamiast miłości doświadczają krzywdy i tego dnia odczuwają ją jeszcze boleśniej.

W tym pięknym, lecz i trudnym dniu, całym sercem jesteśmy także z tymi, którzy są osamotnieni i choć bardzo by pragnęli i w pełni na to zasługują, nie usłyszą od nikogo słów: „Kocham Cię”, nie otrzymają kwiatów, ani nawet papierowego serduszka. Chcielibyśmy dotrzeć do wszystkich serc pokrzywdzonych i połamanych, do wszystkich opuszczonych i samotnych i każdej z tych osób powiedzieć:

Jesteś osobą wartościową i ważną, nawet jeśli wiele razy słyszałaś, że nic nie potrafisz i nie znaczysz. Wszystkie raniące cię słowa są powierzchownym kłamstwem, które nie może zniszczyć tej głębokiej prawdy, że jesteś osobą pełną wewnętrznego piękna. Masz w sobie godność, jesteś niepowtarzalny, niezwykle cenny, nikt nigdy ciebie nie zastąpi, bo jesteś jedyny w swoim rodzaju.

I nawet jeśli żaden z ludzi nie powiedział ci, że cię kocha, to Bóg mówi do ciebie: Kocham cię ponad wszystko, umiłowałem cię odwieczną miłością, kochałem cię już wtedy, gdy począłeś się w łonie swej matki, zawsze jestem przy tobie, w moich oczach jesteś kimś niezwykłym.

Ja Bóg zachwycam się tobą…

Ja Bóg daję ci dziś całe moje serce…